Blog

Tagi:
DLACZEGO CIĄGLE CI ZIMNO?
DLACZEGO CIĄGLE CI ZIMNO?

Ciągłe odczuwanie zimna jest częstą przypadłością u kobiet – i choć wydaje się czymś normalnym, to zdecydowanie takie nie jest. Jeżeli ubierasz się w co najmniej 3 warstwy, a siedząc bez ruchu musisz okrywać się kocykiem i nie wyobrażasz sobie chodzić w t-shircie po domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

czytaj całość
JAK OSZCZĘDZAĆ KALORIE?
JAK OSZCZĘDZAĆ KALORIE?

Decydując się na jedzenie intuicyjne, łatwo jest wpaść w pułapkę przeliczania kalorii. Część osób niestety nie dojada, podczas gdy pozostałym wydaje się, że “mieszczą się” w bilansie zerowym. Żadna z tych sytuacji nie jest korzystna, ale dzisiaj skupimy się na niekontrolowanym przejadaniu dodatkowych kalorii.

czytaj całość
CIĄGŁE ZMĘCZENIE - ZNAJDŹ PRZYCZYNĘ
CIĄGŁE ZMĘCZENIE - ZNAJDŹ PRZYCZYNĘ

Przewlekłe zmęczenie to coraz częstszy problem wielu osób – i już dawno przestał kojarzyć się jedynie z okresem jesienno-zimowym, kiedy dopada nas ta charakterystyczna chandra. Faktem jest jednak to, że przy braku słońca, krótszych dniach i przytłaczającej pogodzie chęć przespania całej zimy nie jest rzadka. Skąd jednak bierze się przewlekłe zmęczenie? Jak temu zaradzić?

czytaj całość
NAPAD NA JEDZENIE
NAPAD NA JEDZENIE

Kompulsywne objadanie się jest największą przeszkodą w odchudzaniu - i choć wielokrotnie powtarzam, że najpierw trzeba uporządkować relację z jedzeniem (przed wchodzeniem na redukcję), to z praktyki wiem, że wiele osób nie chce na to czekać, bo bardziej liczy się dla nich sylwetka. Jestem też świadoma, że proces dochodzenia do równowagi z jedzeniem trwa, więc napady mogą się jeszcze zdarzać, nawet po dłuższym czasie pracy nad sobą. 

czytaj całość
ZATRZYMYWANIE WODY W ORGANIZMIE
ZATRZYMYWANIE WODY W ORGANIZMIE

Czujesz się jak balon, a ulubione spodnie nie mogą się dopiąć? Pewnie znasz ten stan - czyli zatrzymywanie wody w organizmie. Retencja wody w organizmie może objawiać się na różne sposoby, jak np. puchnięciem niektórych części ciała (najczęściej nogi, kostki czy stopy) lub po prostu ogólnym opuchnięciem. Jakie są przyczyny gromadzenia wody pod skórą? Jak temu zaradzić?

 

czytaj całość
DLACZEGO PODJADASZ?
DLACZEGO PODJADASZ?

Podjadanie to jeden z najczęstszych problemów w kontekście odchudzania czy zaburzeń odżywiania. Choć powodów jest wiele (opisałam je w tym artykule), to jeden z ważniejszych dni zdecydowanie warto szerzej omówić. Chodzi o zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej, które są bardzo powszechne przy niewłaściwej diecie i kompulsywnym objadaniem się. Jeżeli wiesz już, że ten problem Cię nie dotyczy, wszelkie porady znajdziesz w artykule wspomnianym powyżej. 

 

czytaj całość
ZABURZENIA ODŻYWIANIA - KONSEKWENCJE
ZABURZENIA ODŻYWIANIA - KONSEKWENCJE

Zaburzenia odżywiania mogą przyjmować różne oblicza - choć ich oficjalna klasyfikacja jest zawężona do 6 konkretnych przypadków, wspomina się również innych i nieokreślonych zaburzeniach odżywiania, jak np. zespół nocnego jedzenia. Jak to w końcu jest z tymi zaburzeniami odżywiania? Do czego prowadzą zaburzenia odżywiania?

 

czytaj całość
JEDZENIE INTUICYJNE
JEDZENIE INTUICYJNE

Jedzenie intuicyjne i dieta bez liczenia kalorii czasami wydaje nam się czymś niesamowicie dziwnym - zwłaszcza, jeżeli ciągła kontrola posiłków towarzyszy nam od dłuższego czasu. Podpowiem Ci jednak, że liczenie kalorii przez całe życie nie jest najlepszym rozwiązaniem i w końcu wypada przestać to robić. 

czytaj całość
REDUKCJA BEZ EFEKTU JOJO
REDUKCJA BEZ EFEKTU JOJO

Efekt jo-jo, czyli powrót do masy ciała sprzed odchudzania, często nawet z nadwyżką, to największa obawa zarówno wśród osób na redukcji, jak i tych z zaburzeniami odżywiania. Jak nie mieć efektu jojo po zakończeniu redukcji?

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium